Autor Kalju Sarapuu

Kõveri Puhkekeskus võõrustab 11. aastat külalisi Surju piirkonna perekeskse spordipäevaga. Saarde Liikumisaasta 2024 kalendrisse said linnukese kirja 53 spordipisikuga nakatunut. Kõveri viburajal võistles kokku 15 huvilist. Võisteldi pikkvibuga ja medaleid jagati viies võistlusklassis. Poiste esikoha võitis veenva ülekaaluga Marthen Nepste. Meesjuunioride esikoha võitis Ardo Ojamets. Algajate naiste võistlus oli kõige tasavägisem. Airi Maiste saavutas esikoha vaid ühepunktilise eduga Marianne Kuusk ees. Täiskasvanud naiste esikoha võitis Marge Maiste. Meeste täpseimaks vibulaskjaks osutus Leho Sillat. Duatlonirajal sibas 10 alla 12-aastast last. Neist kiireim poiss oli Egert Kukk ja tüdruk Marta Ruul. Kõveri julgemate triatlonil kaitses Saarde valla au Vahur Luik, kes võitis tallinlase Sulev Lokk järel teise koha. Naiste esikoha võitis Sulevi elukaaslane Merle Siimsen. Võistkondlikus triatlonis näitasid järgnevatele koha kätte pärnakad – Liisa, Urmo ja Madis Kesküla. Neile järgnes naiskond – Malle Ellam, Birgit Ojamets ja Mari-Liis Kaljur. Kolmandana lõpetasid KiNG 12. klassi lõpetajate tiim „Mõnumummid“ – Uku Tominga, Tõnis Hendrik Tallo, Grethe Karoline Kaljaste. Vaatemängulisel kärurallil tuiskas rajale kuus ekipaaži. Absoluutarvestuse võiduga tagasid Andrus Karotamm / Liis-Marie Kaljur ühtlasi kaherattaliste kärude esikoha. Üherattaliste masinaklassi esikoha viisid Pärnusse Taivo Vahter / Emma-Liisa Retpap. Absoluutarvestuse kolmanda kohaga võitis kolmerattaliste esikoha Kilingi-Nõmme dandem Marleen Parm / Arko Junior Koks. SUBlauaga arutamises võistles kokku 8 võistluspaari. Esikolmiku moodustasid Surju piirkonna aerutajad. 1. koht Teet ja Mari Kukk, 2. koht Kalev Lillemets / Siiri Aas, 3. koht Uku Tominga / Kristjan Link. Terve päev oli külalistel võimalus osaleda paintballi töötoas. Spordipäev jätkus Saarde Huvikeskuse ja Lähkma külamaja noortebändide eeskavaga, mida toetas Ivo Linna Trio. Suur tänu KiNG 12. klassi õpilastele spordipäeva korraldamisel ja aktiivselt kaasa löömisel. Kiitus Spordipäeva võõrustajale Kõveri Puhkekeskusele ja peakorraldajale Malle Ellamile.

Saarde Liikumisaasta 2024 10. etapp on juuli viimasel pühapäeval toimuv 22. Kilingi-Nõmme triatlon