Triatlonil osales 119 individuaalvõistlejat ja 16 kolmeliikmelist võistkonda. Võidumees, Marek Nõmm võistles meie triatlonil esmakordselt. Pikema distantsi uus rajarekord (42,19,8) viitab, et esikoha nimel tuli tublisti pingutada. Võitja jooksukiirus oli võrdluses konkurentidega muljetavaldav. Nii kiiresti ei olegi kunagi keegi suutnud seda 3,6 km jooksumaad läbida. Ujumise etapil enam kui minutiga ülejäänud konkurente edestanud Enerviti esindaja Toomas Ellmann ületas finišijoone teisena. Parima jalgrattaetapi aja sõitis Heiki Mägi, kes läbis ainasana distantsi alla 20 minuti. Saarde valla võistlejatest oli Renno Reinhold 12. Sven Saarpere parandas enda eelmise aasta tulemust pea 5 minutit ja saavutas 15. koha. Samaga sai hakkama 16. lõpetanud Taavi Kõrvits. 17. lõpetas Armand Kielas. Kahjuks pidi sel aastal võistluse katkestama Saarde Rannakuningas Karl Maidle. Aire Veskimäe (TriSmile) parandas isikliku tippmarki üle 4 minuti ja võitis sellel aastal naiste esikoha. Saarde naistest olid Siiri Rist ja Lii Zerel vastavalt kolmas ja neljas. Kõige vilkamalt liugles vees poiste A vanuseklassi 2. koha omanik Ragnar Lelle (SUKL Jõulu). Jooksudistantsil oli ta sunnitud endast mööda laskma selle vanuseklassi võitja – Rene Mägi (Tabasalu Triatloniklubi). Saarde valda esindasid meesveteranidest Tair Anton (3. koht) ja Neeme Teearu (7. koht). Naisteveteranidest sai Marje Pukk neljanda koha punktid. Võistkondliku triatloni võitis Päästeameti Pärnu Komando (Kaarel Sisask, Allan Jõgi, Roland Sünt), Pärnu Maleklubi (Silver Käsper, Marko Laius, Johann Poolak) ja A2K/Redmoto (Anno Tarvis, Riho Rebane, Vahur Luik) ees. Päästeamet Kilingi-Nõmme Komando (Priit Pärna, Kalle Koop, Priit Karon) saavutas 4. koha. Kohalikud olid esindatud veel FC Nõmme Õllekas esinduse ja kolme Saarde Volleyteami võistkonnaga. Neist viimase vedasid finišisse Volleyteami järelkasvuteam Tõnis- Hendrik Tallo ja Rasmus Rist. Tõeliselt tublid ja julged noored! Mõlemad poisid osalesid ka võistkondlikus lasteduatlonis, kus erinevates koosseisudes jõuti poodiumile. Lisaks neile oli Saarde Volleyteam esindatud ka tüdrukute võistkonnaga (Eliise Mändmets, Marie Kielas, Nora Pärn). Saarde valla ainus osalenud perekond on sel aastal perekond Kaljur (Markus, Marie, Maria). Saarde Volleyteam planeerib oma tublid lapsed kokku koguda ja ühise kinokülastuse teha. Sarnase auhinnaga premeerib Saarde vald perekond Kaljurit. Saarde valla lastest saavutasid individuaalsel duatlonil esikohad Markus, Maria ja Romet Kaljur ning Eliise Mändmets. Teise koha võitsid Tõnis Hendrik Tallo, Grethe Karoline Kaljaste, Robin Kaljur, Robin Pähn, Risto Pärna. Kolmanda koha medali sai Elmar Jefimov. SPORTLAND loosiauhinna, rulluisud, võitis Rando Teearu. Kõik võistlejad pakkusid korraldajatele suurepärase triatlonielamuse. Väga loodame, et suutsime vastata samaga. Jääme Teid ootama Saarde ATLEET 2. osavõistlusele – 2. koolispordi mitmevõistlusele või 15. Kilingi-Nõmme mitmevõistlusele