Liikumisaastale kohaselt võttis Kilingi-Nõmme triatlonist ja duatlonist osa 129 individuaalvõistlejat ja 16 kolmeliikmelist võistkonda. Osalema sõideti pea igast Eesti maakonnast. Kui lätlaste osalemine on meie võistlusel tavapärane, siis Ukrainast, Soomest ja Itaaliast ei külastata meid just väga sageli. Üheksa aasta tagust Kilingi-Nõmme triatloni üldvõitu kordas pärnakas Paul Ruubel Spordiklubist Keremeister. Täna tuli olla oma toonasest tippmargist ligemale 2 minutit kiirem. Naistest läbis pikema võistlusmaa kõige kiiremini TU18 vanuseklassi võitja HiKotri klubi esindaja Meri-Lill Plagnaud Tallinnast. Pikema triatloni läbisid sel aastal neli Saarde valla meest; Markus Kaljur, Tõnis Hendrik Tallo, Sven Saarpere ja Vahur Luik. Kõige kiiremini suutis seda Vahur, parandades oma senist tippmarki 1 minuti 42 sekundiga, millega kordas eelmisel aastal saavutatud kuuendat kohta. Markus Kaljur võitis U18 arvestuses teise koha. Individuaalselt olid Saarde naised esindatud lühemal võistlusmaal U16 vanuseklassis, kus Liis-Marie Kaljur saavutas kolmanda ja Emma Tammist neljanda koha. Nelja naiskonna hulgas oli võistlemas ka kaks koduvõistkonda. Kolmanda koha saavutasid “Saarde Ferrarid” Malle Ellam, Mari-Liis Kaljur ja Laura-Liis Kaljur. Oma viiekümnendat sünnipäeva tähistasid triatlonil “Viisk, Põis ja Õlekõrs” Helle Berg, Pille Kullamä, Iivika Kissa. Päästjate arvestuses möödus finišisirgel Sindi Vabatahtlike võistkond Kilingi-Nõmme päästekomandost ja saavutas esikoha. Kolmanda koha saavutasid Pärnu III vahi päästjad. Lisaks naiskondadele oli rajal veel kolm Saarde võistkonda, kes kõrges mängus sel aastal kaasa ei rääkinud. Kõigi osalenud võistkondade vahel loositi kolme punkti kinnitusega võrkkiik, mille võitis Uca Ujumisklubi trio Pärnust. Ööbimise kahele kauni Eestimaa looduse rüpes RiverbedInn peegelmajas võitis Piret Lauk-Oiov Sakust. Laste duatlonil näitasid oma vanuseklassis meie lastest konkurentidele selga Romet Kaljur ja Tristan Luik. Võistkondliku duatloni esikoha võitsid Andero Stig Saarpere, Pärtel Pesti, Kevin Kalies.