Sellest, et lamades surumise võistlused on leidnud Saarde vallas suurepärase aja ja koha, annavad tunnistust 30 võistlejat ja kümme korda enam pealtvaatajaid. Võistluste kõrgele tasemele viitab tõsiasi, et kuuest kaaluklassist suudeti võit Pärnumaale jätta vaid kahes. Purustati kõik rekordid, mida tänavune võistlusformaat lubas. Kõik ei kulgenud siiski viperusteta. Võistluse suurtoetaja ICONFIT auhinnalaadung jäi Pärnu Omniva pakkiautomaati toppama, mida kahe päeva jooksul kuidagi polnud võimalik kätte saada. Tänaseks on auhinnad võitjatele kätte toimetatud.

Naiste esikoht läks minimaalse eduga Jana Pärna (SK Saarde/Pärnumaa) ees Karoline Holterile (Tartu).  Juunioride arvestuses rändas terve esikolmik väljapoole Pärnumaad. Pärnumaa juunioride meistriks tuli SK Saarde võistleja Janno Talumaa, teise Saarde valla noormehe, Tambet Paali ees. Kuni 83 kg kaaluvate meeste esikoha viis väga võimsa tulemuse teinud Alo Kauber Saaremaale. Jüri Hiiesalu samas vanuseklassis saavutatud teine koht tagas talle Pärnumaa meistritiitli. Teise ja kolmanda koha Pärnumaa arvestuses võitsid vastavalt Mikk Manilets (SK Saarde) ja Kristo Kivioja (Pärnu). Kuni 93 kg kaaluvate meeste esikoha võitis Oleg Žumadilov (Tallinn). Selle kaaluklassi Pärnumaa meistriks tuli Assar Tallo (SK Saarde). Kaaluklasside esikohad jätsid Pärnumaale raskemad mehed. Tanel Trei, kuni 105 kg, surus 190 kg, mis andis kokku 114,0 wilki punkti. Samas kaaluklassis saavutas Pärnumaa MV teise koha Erkki Sassiad. Üle 105 kg kaaluvate meeste klassis tegi uue klassikalise surumise võistluste rekordi Elar Kraav (Saarde v.). 197,5 andis wilksi koefitsendiks 114,293 punkti, millega edastas absoluutarvestuses napilt Tanel Treid. Võistluspäeva kõige tugevamale mehele kinkis noore õunapuu Krista Puukool Tartumaalt, Rõngu vallast. Seitsmele osalenud õrnema soo esinadajale jagasid laadale tuldud kaupmehed lilleistikuid. Täname Vanavardi talu ja Hekito OÜ Valgamaalt, Reinu talu Koonga vallast, FIE Hiie Nurmela Tõrva vallast, FIE Valve Raudseppa Tõrva linnast ning Aava talu Võistest.