16. Kilingi-Nõmme triatlonil finišeerus 117 individuaalsportlast ja 13 kolmeliikmelist võistkonda. Marek Nõmm poolt eelmisel aastal püstitatud rajarekord (42.19.8)  purusati Timmo Jereti poolt ülivõimsalt (40.35,7). Teise koha võitis esimest aastat meeste klassis võistlevale Rene Mägi ja kolmanda Oskars Vidovskis Lätist. Saarde valla parimatena olid Renno Reinhold ja Veiko Vinkel finišis 7. ja 8. Naistest tegi ainsa Saarde valla esindajana kaas Malle Ellam, kes saavutas naiste arvestuses 6. koha. Võistkonnatriatloni võitis kolmandat aastat järjest Pärnu Päästekomando kolmik (Kaarel Sisask, Aigar Raja, Allan Jõgi). Võistkondlik rajarekord (41,19) on 2012 aastat endiselt “Sõudjate” nimel. Saarde valda esindasid võistonklikult Kilingi-Nõmme Päästekomando (6. koht), SK Saarde (8. koht), Vutlarid (9. koht) ja ainsa naiskonnana Kulgejad (10. koht). Laste duatlonil jätsid medalid koju Margaret Klettenberg, Tõnis Hendrik Tallo, Markus Kaljur, Ketter Reinhold, Perekond Bondarchuk võitis võistkondliku duatloni meie volleyteami tüdrukute ees (Nora Pärn, Eliise Mändmets, Grethe Karoline Kaljaste). Loosiauhinna, ZONE3 triatleedi, seljakoti võitis Jelena Bondarchuk Tabasalu Triatloniklubist. Teine sarnane kott loositakse 8. septembril, Saarde Atleet 2. osavõistlusel, 16. Kilingi-Nõmme mitmevõistlusel.

Täname Eesti Politseid Kairi Õilsaluga eesotsas operatiivsee politseitöö korraldamise eest, vabatahtlikke pritsumehi ja kõiki teisi vabatahtlikke abilisi ning mõistagi toetajaid: ANTROTSENTER OÜ, A2K SPORT, SPORTLAND, Ringajas OÜSaarde Kommunaal, COOP Kilingi-Nõmme, PRINGSTORE.