Viimastel aastatel on Saarde vald talimängudel edukaim Pärnumaa vald. 17. detsembril sai meie jaoks hea alguse ka 2017 aasta Pärnumaa talimängud. Pärnus Kuninga tänava spordihallis toimunud sõudeergomeetri võistlusel “lajatati täiega”.  Jäädes kolmel aastal võrdse tulemusega kolmandaks oli kogunenud ka piisav ports sportlikku viha. Tõmmates võistluste ajaloos esmakordselt 250 m ergomeetrit ajaga alla 40 sek, võideti järgnevaid pea 2 sekundiga. See on päris mitu paadipikkust nii lühikese maa kohta. Teine koht Saugale, kes võitis omakorda sekundiga Sindi nelikut. Saarde teine esindus jäi 0,3 sek kaotusega Sindile neljandaks. Saarde I koha võistkonnas sõitsid Sven Saarpere, Kristjan Puusepp, Kadri Vilbaste ja Janno Talumaa. 4. koha võitnud võistkonnas Ragnar Pähn, Günter Koovit, Liis Lensment ja Markus Ollino. Kadri Vilbaste jaoks võistlus jätkus. Tüdrukud B vanuseklassis Pärnumaa meistrivõistlustel saavutati 2000 m tubli 6. koht. Kokku on programmis 12 spordiala. 7. jaanuaril jätkuvatel talimängudel asuvad Saugas võitlusse meie mälumängijad ja koroonatajad. Jaanuari viimasel nädalavahetusel saavad Paikusel kokku kabetajad, korvpallivõistkonnad ja lauatennise mängijad.