Autor Tiina Ollema-Pajus

2024. aasta suvine discgolfi hooaeg algas juba aprilli algul Innova Baltic Tour’i esimese etapiga Vilniuses. Seal saavutas Marie 9. koha. Võrreldes varasemaga, algas varem ka Eesti Discgolfiliidu Pro Karikasari, mille kõik etapid on tänaseks toimunud. Pro karikasarja 4st etapist osales Marie kolmel – Jõulumäel 7. koht, Kiiul 9. koht ning Kõrvemaal 5. koht. Viimase etapiga kindlustas ta pääsme 3.- 6. juulil Alutagusel ja Mäetagusel toimuvatele Eesti Meistrivõistlustele. Aprilli lõpus toimus Pärnus Rannapargi Open, kus saavutati 4. koht. Mai alguses Innova Baltic Tour’i teisel etapil Valmieras õnnestus pärast pingelist ümbermängu koju tuua 1. koht. Sellel hooajal võeti plaani ka suuremad võistlustel väljaspool Eestit. Mai lõpus võisteldi Soomes Nokia Openil ja juuni alguses DGPT (Disc Golf Pro Tour) Silver Heinola Openil. Mõlemad võistlused lõpetati 11. kohaga. Soome rajad avaldasid Mariele muljet ja järgmisel hooajal on soov sinna kindlasti tagasi minna. Ees ootavad veel mitmed tähtsad ja põnevad võistlused. Juuni lõpus toimuvad Pärnumaa kinnised Meistrivõistlused. Juulis Eesti Meistrivõistlused ja Tallinna Lauluväljakul toimuv DGPT European Disc Golf Festival. Augustis DGPT Silver Järva Open x Tyyni Rootsis, DGPT Silver Baltic Disc Golf Championship Mäetagusel, Elva Challenge, Eesti paarismeistrivõistlused. Septembri lõpus EDGL Karikasarja Pro Finaal. Vastavalt võimalustele osaleb Marie Saarde kinnisest karikasarjas. Neljast toimunud etapist on õnnestunud osaleda kahel ja mõlemad võita.

12.juunil toimunud Saarde kinnise discgolfi sarja 4. etapil oli rajal 33 võistlejat. Nooremate poiste arvestuses õnnestus seekord Romet Kaljuril edestada kaksikvend Robinit. Tüdrukute esikoha võitis Maria Kaljur. Neidude arvestuses edastas Margaret Klettenberg ühe punktiga nooremat õde Margotit. Noormeeste arvestuses võitis kolmanda järjestikuse etapi Rico Kalde, mis tagab talle ka vanuseklassi kindla liidrikoha. Naiste klassis noppis Marie Kielas teise järjestikuse võidu. Meestest on igal seni toimunud etapil olnud erinev võitja. Neist viimasel saavutas -7 tabamusega alla par´i esikoha Henrik Tali. Sama tulemusega saavutas 3. etapi esikoha Alvar Teder. See tulemus on ühtlasi 2024 aasta võistlussarja kaheringilise võistlusmaa rekord. 5. etapp toimub 25. juunil. Juulis sarja etappe ei toimu, aga Kilingi-Nõmme linnapäevade raames mängitakse 13. juulil avatud discgolfi võistlus. 2024 aastal lennutab Saardes taldrikuid COOP Kilingi-Nõmme.