Pärnu Rannastaadionil lõppesid alles kaks nädalat tagasi Eesti MV kui noored kergejõustiklased juba võistlesid 17-18. juulil Valgas Rukkilillemängudel. Lisaks Eesti paremikule osalesid nüüd veel lõunanaabrid. Grete-Liis Krappil õnnestus seekord naasta kahe kuldmedaliga (U14 kuulitõukes ja odaviskes). Lisaks veel 4. koht kettaheites. Karl Martin osales vigastuse kiuste vaid U16 kettaheitis ja võitis hõbemedali. Grethe Karoline Kaljaste võitis pronksmedali U14 100 m jooksus. 200 m jookus jäi paraku esimesena medalita ja kaugushüppes sai 8. tulemuse. Sander Statsenko saavutas 100 m jooksus 6. ja kaugushüppes 9. tulemuse. Oma parimat läks andma kõrgushüppes, kus lootis isikliku rekordiparandust. Paraku vastutuul häiris sedavõrd, et piirdus 1,60 m ja 5. kohaga. Positiivse üllatuse valmistas treenerile  Tõnis Hendrik Tallo, kes otsustas Eesti MV tulemusi vaadates Rukkilillemängudel samuti kaasa teha. Teine koht võideti U14 kuulitõukes ja kolmas koht odaviskes. 21. juulil Jelgavas toimuvatel U16 Balti meistrivõistlustel esindavad Eesti koondist Karl-Martin Krapp odaviskes ja Sander Statsenko kõrgushüppes.