Saarde Pullide suvine võistlusperiood algas 19. mail Kilingi-Nõmme suveaias toimunud Saarde lahtiste MV ja Pärnumaa MV klassikalises lamades surumises. Noormeeste arvestuses võitsid uute isiklike rekorditega esikohad Elmar Jefimov ja Oskar Tallo. Päeva suurima raskuse surus sirgetele kätele Kristjan Puusepp ja võitis samuti uue isikliku rekordiga kõige raskemate meeste klassi esikoha. Auhinnalistele kohtadele tulid veel Villem Tallo, Rocco Kartau, Andrus Teearu, Günter Koovit, Tanel Trei, Assar Tallo, Mikk Manilets. Meie valla naisi esindanud Lii Zerel saavutas teise koha. Hetkel valmistutakse 6. juulil Nõos toimuvateks Eesti meistrivõistlusteks klassikalises lamades surumises.

Lii Zerel ja Kristjan Puusepp osalevad lisaks klassikalise jõutõstmise aladele veel Rammunaise ja –mehe erinevate distsipliinidega jõuproovidel. Lii lööb kaasa 3-etapilisel Vägilase jooksu sarja pikemal distantsil. Kahel esimesel etapil, Kiviõlis ja Rummus, tuli leppida 5. kohaga. Viimane etapp toimub 4. augustil Lähtes. Päev enne kodust lamades surumise võistlust võitis Kristjan Lätis, Ogres lätlaste rammumehe esimese etapi. Maikuu viimasel nädalavahetusel Pärnu rannas toimunud Rammumehe ja – naise võistluse esimesel etapil võitis Kristjan viiest alast kolm. See tagas kokkuvõttes kümne mehe arvestuses esikoha. Ühtlasi tuli Kristjan Eesti meistriks rekka tõmbamises. Nelja naise konkurentsis võitles Lii Zerel välja etapi kolmanda koha. Paremat tulemust pärssis väsimus, mis oli tingitud eelmisel päeval samas kohas toimunud Fitness Challenge kuldtaseme võitmisest. Sellel võistlusel püstitas Lii 28 kordusega ka uue Eesti naiste rekordi lõua tõmbamises. Teine Rammumehe ja Rammunaise etapp toimus 15. juunil Järvakandis, mille raames selgitati Eesti meister Suure Tõllu Hoidmises. Lätlased soovisid kodusele jõuproovile revanši. Kuigi karikas läkski algselt Lätti, tuleb see sealt tagasi tuua, sest peale tulemuste kontrollimist selgus, et Kristjan võitis Māris Krievelise ees poole punktiga. Eesti meistriks Suure Tõllu Hoidmises tuli kindla käega Bret Ziukson. Kristjan saavutas Suure Tõllu hoidmises teise koha. Kokku on klubi Jõusport korraldatud sarjas neli etappi, millest viimased toimuvad nädalaste vahedega juuli teises pooles Nõos ja Elvas. Samaaegselt Kilingi-Nõmme linnapäevadega selgitatakse Tartus Eesti Rammumees ja Rammunaine 2024. Üheaegselt toimuvaid võistluseid on palju ja tuleb teha valik. Kristjanit oodatakse veel 6. juulil toimuvale Soome Rammumehe võistlusele ja ilmselt tuleb Lätis veel kord lätlastele ühtteist tõestada. Kui Soomes võistlus õnnestub terendab silmapiiril võimalus astuda Eestimaa pinnal vastu ka  maailma tugevamatele. Juuli lõpus kavatseb Kristjan igal juhul kaitsta Eesti Üliõpilasmängudel eelmisel aastal võidetud Rammumehe tiitlit. Samuti auto lükkamise ja köieveo esikohta.

Kilingi-Nõmme linnapäevadel selguvad 2024 Saarde Vägilased linnasauna järve extreemrajal.